Zboží odesíláme každé pondělí

Pokud uskutečníte objednávku do neděle 12:00, odešleme zboží další den. Při volbě bankovním převodem / kartou zboží odešleme následující pondělí po obdržení platby.

Jak se připravit na dlouhou cestu autem: Kompletní checklist

Příprava na dlouhou cestu autem může být náročná. Je důležité myslet na všechno, od stavu vašeho vozidla až po zásoby, které budete potřebovat na cestě. Tento článek vám poskytne kompletní checklist, který vám pomůže se na cestu připravit a zajistit, že vaše cesta bude co nejpohodlnější a nejbezpečnější.

Kontrolaoleje

 

Příprava auta

Kontrola vozidla

Před dlouhou cestou je nezbytné provést důkladnou kontrolu vašeho vozidla. To zahrnuje:

 • Kontrola oleje a chladicí kapaliny: Ujistěte se, že máte dostatek oleje a chladicí kapaliny. Nedostatek těchto kapalin může vést k vážným problémům s motorem. Pokud si nejste jisti, jak provést tuto kontrolu, můžete požádat odborníka nebo se obrátit na svého mechanika.

 • Kontrola pneumatik: Zkontrolujte tlak a stav pneumatik. Mějte na paměti, že správný tlak pneumatik může ovlivnit spotřebu paliva a bezpečnost jízdy. Nezapomeňte také zkontrolovat stav rezervní pneumatiky.

 • Kontrola světel: Zkontrolujte všechna světla na vašem vozidle, včetně světel brzd a blinkrů. Správně fungující světla jsou klíčové pro vaši bezpečnost, zejména při jízdě v noci nebo za špatného počasí.

Zásoby pro auto

Před odjezdem se ujistěte, že máte všechny nezbytné zásoby. To zahrnuje:

 • Náhradní pneumatika a nářadí: Měli byste mít v autě náhradní pneumatiku a nářadí potřebné k její výměně. Nikdy nevíte, kdy může dojít k defektu.

 • První pomoc: Mějte v autě lékárničku s základními léky a obvazy. V případě nehody nebo zranění je důležité mít rychlý přístup k první pomoci.

 • Mapy a navigace: I když dnes mnoho lidí používá GPS, je dobré mít v autě také papírové mapy pro případ, že by technologie selhala. Mapy mohou býttaké užitečné v případě, že se ocitnete v oblasti s špatným signálem.

Komfort na cestě

Jídlo a pití

Při dlouhých cestách je důležité myslet na dostatečné občerstvení. To zahrnuje:

 • Voda a občerstvení: Mějte dostatek vody a občerstvení pro všechny cestující. Při dlouhých cestách je důležité pravidelně se hydratovat a jíst. Můžete si připravit svačiny, které jsou snadno konzumovatelné i v autě, jako jsou sendviče, ovoce nebo tyčinky.

 • Nápojový držák do loketní opěrky: Nápojový držák do loketní opěrky od Namontuj.cz je skvělý doplněk pro dlouhé cesty. Tento držák je velmi jednoduchý na instalaci a umožňuje vám mít až dva nápoje po ruce. Je vyroben z pevné kovové konstrukce, takže vaše nápoje budou bezpečně upevněny a nebudou se při jízdě hýbat.

Pohodlí a zábava

Dlouhé cesty mohou být náročné, zejména pokud cestujete s dětmi. Zde jsou některé tipy, jak zpříjemnit cestu:

 • Polštářky a deky: Pro dlouhé cesty jsou ideální polštářky a deky, které zpříjemní cestu a umožní cestujícím si zdřímnout. Můžete také zvážit nákup speciálních cestovních polštářků, které poskytují lepší podporu krku.

 • Zábava: Nezapomeňte na zábavu, jako jsou knihy, hry nebo filmy na tabletu. To je obzvláště důležité, pokud cestujete s dětmi. Můžete také přemýšlet o hudebních playlistech nebo audioknihách, které mohou být skvělým způsobem, jak zkrátit čas.

 • Sedadlové držáky: Sedadlové držáky od Namontuj.cz jsou dalším užitečným doplňkem pro dlouhé cesty. Tyto držáky jsou vyrobeny z robustního plastu a mohou unést až 20 kg. Jsou ideální pro uložení tašek, kabelek, deštníků, oblečení, hraček nebo i odpadků. Uspořádání věcí v autě může výrazně přispět k pohodlí během cesty.

Technologie na cestách

V dnešní době technologie hrají klíčovou roli při cestování. Zde jsou některé technologické doplňky, které byste měli zvážit:

 • Navigační systém: Pokud vaše auto není vybaveno vestavěným navigačním systémem, můžete zvážit nákup přenosného GPS navigačního systému. Tyto systémy vám mohou pomoci najít nejlepší trasu k vašemu cíli a mohou vám také poskytnout informace o dopravní situaci.

 • Bluetooth AUX adaptér do autorádia: Bluetooth AUX adaptér do autorádia od Namontuj.cz je skvělým řešením pro ty, kdo chtějí v autě poslouchat hudbu z mobilního telefonu. Tento adaptér umožňuje bezdrátové přehrávání hudby a je velmi jednoduchý na instalaci. Díky tomuto adaptéru můžete poslouchat své oblíbené playlisty během cesty.

Závěr

Příprava na dlouhou cestu autem vyžaduje trochu plánování, ale s tímto checklistem budete mít vše, co potřebujete, na dosah ruky. Nezapomeňte si před cestou zkontrolovat auto a zásoby a ujistěte se, že máte vše, co potřebujete pro pohodlnou a bezpečnou cestu. Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě, takže pokud máte jakékoliv pochybnosti o stavu vašeho auta, neváhejte se obrátit na odborníka. Přejeme vám bezpečnou a příjemnou cestu!