Zboží odesíláme každé pondělí

Pokud uskutečníte objednávku do neděle 12:00, odešleme zboží další den. Při volbě bankovním převodem / kartou zboží odešleme následující pondělí po obdržení platby.

Potahy na volant - Výběr a údržba

Potahy na volant

Potahy na volant - základní přehled

Potahy na volant jsou nejen estetickým, ale i praktickým doplňkem každého vozidla. Jejich hlavním účelem je ochrana původního materiálu volantu před opotřebením, slunečním zářením a nečistotami. Kromě toho potahy na volanty zvyšují komfort řízení, a to zejména v extrémních teplotních podmínkách, kdy mohou chránit ruce řidiče před příliš studeným nebo horkým povrchem volantu.

Výhody potahů na volant

 1. Ochrana Volantu: Potahy pomáhají udržovat volant v dobrém stavu, chrání jej před opotřebením, slunečním světlem a nečistotami. To pomáhá udržovat vysokou hodnotu vozidla při jeho případném prodeji.

 2. Zvýšený Komfort Řízení: Při dlouhých cestách nebo v extrémních teplotních podmínkách může být povrch volantu nepříjemný na dotek. Potahy na volant poskytují lepší úchop a zvyšují tak celkový komfort řízení.

 3. Personalizace Interiéru: Kromě praktické funkce nabízí potahy na volant také možnost personalizace interiéru automobilu. Jsou dostupné v různých barvách, vzorech a materiálech, takže si každý může vybrat styl, který nejlépe odpovídá jeho osobním preferencím.

 4. Zlepšení Bezpečnosti: Kvalitní potah na volant může zlepšit bezpečnost tím, že zajišťuje lepší úchop a kontrolu nad vozidlem, zejména v náročných jízdních podmínkách.

 5. Snadná Instalace a Údržba: Většina potahů na volant je navržena tak, aby byla jejich instalace rychlá a snadná. Navíc je údržba potahů obvykle jednoduchá - stačí je pravidelně čistit vlhkým hadříkem.

Kožený potah na volant - elegance a kvalita

Kožený potah na volant je synonymem pro eleganci a kvalitu v automobilovém interiéru. Jeho výběr a správná údržba jsou klíčové pro dlouhodobé zachování jeho vzhledu a funkčnosti.

Výhody kožených potahů na volant

Kožené potahy nabízejí několik významných výhod, které je odlišují od ostatních materiálů:

 1. Estetický Vzhled: Kůže přidává interiéru vozidla na luxusu a sofistikovanosti. Její přirozená textura a barva se hodí k široké škále designů interiérů.

 2. Odolnost a Dlouhá Životnost: Kůže je vysoce odolný materiál, který při správné péči vydrží mnoho let bez známek opotřebení.

 3. Příjemný na Dotek: Kůže poskytuje příjemný a měkký pocit, který zvyšuje komfort při řízení, zejména na delších trasách.

 4. Zlepšení Úchopu a Kontroly: Kožené potahy mohou zlepšit úchop volantu, což je důležité pro bezpečné řízení.

Jak Vybrat Kožený Potah na Volant

Při výběru koženého potahu na volant je důležité zvážit několik faktorů:

 • Kvalita Kůže: Vyhledejte potahy vyrobené z vysoce kvalitní kůže, která je odolná a měkká na dotek.

 • Velikost a Tvar Volantu: Ujistěte se, že potah odpovídá velikosti a tvaru vašeho volantu. Nesprávná velikost může způsobit, že potah nebude správně sedět.

 • Styl a Barva: Vyberte potah, který se hodí k celkovému designu interiéru vašeho vozidla. Kožené potahy jsou dostupné v různých barvách a stylech.

Údržba Koženého Potahu na Volant

Správná údržba je klíčem k udržení kvality a vzhledu vašeho koženého potahu:

 • Pravidelné Čištění: Používejte měkký hadřík a speciální čisticí prostředky určené pro kůži k odstranění nečistot a prachu.

 • Hydratace Kůže: Aby se zabránilo praskání a vysoušení kůže, je důležité pravidelně používat kondicionéry nebo hydratační krémy na kůži.

 • Ochrana před Sluncem: Dlouhodobá expozice slunci může způsobit vyblednutí a poškození kůže. Pokud je to možné, parkujte auto ve stínu nebo použijte sluneční clonu.

Vyhřívaný potah na volant - komfort v chladném počasí

Vyhřívané potahy na volant představují moderní řešení pro zvýšení komfortu řízení v chladných podmínkách. Tyto inovativní doplňky jsou navrženy tak, aby vám poskytly teplo a pohodlí během zimních měsíců.

Jak Fungují Vyhřívané Potahy na Volant

Vyhřívané potahy na volant jsou vybaveny elektrickými topnými prvky, které jsou zapojeny do integrovaného obvodu uvnitř potahu. Tyto prvky jsou navrženy tak, aby rovnoměrně rozdělovaly teplo po celém povrchu volantu. Většina vyhřívaných potahů se napájí buď přímo z cigaretového zapalovače vozidla nebo jsou vybaveny nabíjecími bateriemi, což umožňuje jejich snadné použití bez nutnosti složité instalace.

Proč jsou Vyhřívané Potahy Užitečné

 1. Komfort a Teplo: Hlavním důvodem pro použití vyhřívaného potahu na volant je poskytnutí dodatečného tepla do rukou řidiče v chladném počasí. Toto je obzvláště užitečné v mrazivých zimních dnech, kdy může být volant nepříjemně studený.

 2. Zlepšení Bezpečnosti: Lepší uchopení volantu a pohodlnější řízení přispívá k celkové bezpečnosti jízdy. Vyhřívaný potah na volant zajišťuje, že řidič může udržet ruce na volantu bez nepohodlí způsobeného chladem.

Na Co Si Dát Pozor Při Výběru a Používání Vyhřívaných Potahů

Při výběru vyhřívaného potahu na volant je důležité zvážit několik faktorů:

 • Kvalita Materiálu: Vyhledejte potahy vyrobené z odolných a pohodlných materiálů, které jsou schopny odolávat častému používání a teplu.

 • Nastavitelná Teplota: Modely s možností regulace teploty jsou výhodné, neboť umožňují uživateli nastavit přesně takovou úroveň tepla, jaká je pro něj nejpohodlnější.

 • Snadná Instalace: Vyhledávejte potahy, které jsou snadné na instalaci a nevyžadují složité zapojení do elektrického systému vozidla.

 • Bezpečnost: Ujistěte se, že potah má bezpečnostní certifikace a je navržen tak, aby nepředstavoval riziko přehřátí nebo jiného elektrického nebezpečí.

 • Údržba a Péče: Zvažte, jak se o potah starat a čistit, abyste zajistili jeho dlouhou životnost a zachovali hygienické prostředí ve vašem vozidle.

Vyhřívaný potah na volant je skvělým doplňkem pro ty, kteří hledají extra pohodlí během zimních měsíců. Při správném výběru a používání může tento doplněk výrazně zlepšit vaše zkušenosti s řízením v chladném počasí.

Kryt na volant - ochrana a funkčnost

Kryty na volant jsou navrženy nejen k ochraně původního materiálu volantu, ale také k poskytnutí dalších funkcí, které zvyšují pohodlí a bezpečnost řízení. V této části se podíváme na specifika různých typů krytů na volant a na to, jak vybrat ten nejlepší pro vaše potřeby.

Typy Krytů na Volant

 1. Univerzální Kryty: Tyto kryty jsou navrženy tak, aby pasovaly na většinu standardních velikostí volantů. Jsou skvělou volbou pro ty, kdo hledají rychlé a cenově dostupné řešení.

 2. Přizpůsobené Kryty: Někteří výrobci nabízejí kryty na míru, které jsou speciálně navrženy pro konkrétní modely automobilů. Tyto kryty poskytují dokonalé přilnutí a mohou být vyrobeny z exkluzivnějších materiálů.

 3. Sportovní Kryty: Pro ty, kteří hledají sportovnější vzhled a lepší úchop, jsou sportovní kryty na volant ideální volbou. Tyto často obsahují výrazné designové prvky a zlepšenou texturu pro pevnější úchop.

Materiály Krytů na Volant

 • Mikrovlákno: Tento materiál je oblíbený díky své měkkosti, odolnosti a snadné údržbě. Mikrovlákno poskytuje pohodlný úchop a je dostupné v různých barvách a vzorech.

 • Guma: Gumové kryty jsou extrémně odolné a nabízejí vynikající úchop. Jsou ideální pro řidiče, kteří preferují pevnější a odolnější povrch.

 • Neopren: Neoprenové kryty jsou odolné vůči vodě a slunečnímu záření, což je činí skvělou volbou pro řidiče v teplých klimatických podmínkách nebo pro ty, kteří často mají mokré ruce.

Výběr Správného Krytu na Volant

Při výběru krytu na volant je důležité zvážit následující aspekty:

 • Velikost a Kompatibilita: Ujistěte se, že kryt správně sedí na váš volant. Nesprávná velikost může vést k posuvu krytu a snížit kontrolu nad vozidlem.

 • Textura a Úchop: Vyberte materiál a texturu, která vám poskytne pohodlný a pevný úchop.

 • Styl a Design: Zvolte kryt, který odpovídá vašemu stylu a doplňuje interiér vašeho vozidla.

 • Snadná Instalace a Údržba: Kryty by měly být snadno instalovatelné a nevyžadovat složitou údržbu.

Kryt na volant je efektivním způsobem, jak ochránit volant a zároveň přidat funkční a estetickou hodnotu vašemu vozidlu. Správným výběrem a péčí zajistíte, že váš volant bude vypadat a fungovat dobře po mnoho let.

Potah volantu - výběr a instalace

Potahy volantu jsou nejen praktickým doplňkem, ale mohou také značně zvýšit estetiku a pohodlí vašeho vozidla. V této sekci se podíváme na to, jak vybrat ten nejlepší potah pro váš volant, jak ho správně nainstalovat a jak se o něj starat.

Jak Vybrat Správný Potah na Volant

Určení Velikosti a Tvaru

 • Měření Volantu: Než si vyberete potah, změřte průměr a obvod vašeho volantu, aby potah správně seděl.
 • Tvar Volantu: Věnujte pozornost tvaru vašeho volantu. Některé potahy jsou speciálně navrženy pro sportovní volanty nebo volanty s netradičním tvarem.

Materiál Potahu

 • Pohodlí a Odolnost: Vyberte materiál, který je pohodlný na dotek, ale zároveň odolný. Běžné materiály zahrnují kůži, umělou kůži, mikrovlákno a textil.
 • Podmínky Používání: Zvažte klimatické podmínky a četnost používání vašeho vozidla. Některé materiály jsou vhodnější pro extrémní teploty nebo pro časté používání.

Estetika

 • Shoda s Interiérem: Vyberte potah, který ladí s designem a barvami interiéru vašeho automobilu.

Instalace Potahu na Volant

Krok za Krokem

 1. Čištění Volantu: Nejprve důkladně vyčistěte volant, aby se odstranily veškeré nečistoty a mastnota.
 2. Uvolnění Materiálu: Pokud je potah z tuhého materiálu, může být potřeba ho před instalací zahřát (například pomocí fénem), aby byl pružnější.
 3. Nasazení Potahu: Začněte nasazovat potah na horní část volantu a postupně ho táhněte a upravujte, dokud neobepne celý volant.
 4. Kontrola Fitu: Ujistěte se, že potah je rovnoměrně rozprostřen a pevně přiléhá k volantu bez skluzů nebo záhybů.

Údržba Potahu na Volant

 • Pravidelné Čištění: Čistěte potah pravidelně měkkým vlhkým hadříkem, případně s mírným čistícím prostředkem, zejména u materiálů jako je kůže.
 • Ochrana před Sluncem: Chraňte potah před přímým slunečním zářením, které může způsobit vyblednutí a praskání materiálu.

Správný výběr a péče o potah na volant nejenže zvýší estetickou hodnotu vašeho vozidla, ale také poskytne lepší pocit a kontrolu při řízení. Pravidelnou údržbou a správnou instalací zajistíte, že váš potah na volant vydrží krásný a funkční po dlouhou dobu.